Pole Henny – henna Rajasthani (ruda) BAQ

26 zł

Henna Pole Henny to produkt do naturalnej koloryzacji i pielęgnacji włosów. Henna Pole Henny jest uzyskiwana przez zmielenie liści Lawsonii Inermis. Roślina ta jest uprawiana w najczystszych rejonach Rajasthanu w Indiach. Proszek jest rewelacyjnie zmielony (posiada certyfikat Body Art Quality).

Henna farbuje włosy na zmysłowe czerwienie, ogniste rudości lub, w przypadku ciemnych włosów, odcienie kasztanowe i mahoniowe. Całkowicie pokrywa siwe włosy. Jest przyjazna dla środowiska. Oprócz pięknego, połyskującego, pełnego refleksów koloru henna nadaje włosom niesamowitą objętość i wyraźnie pogrubia włosy. Henna poprawia także teksturę włosów. Dzięki temu, że zawarty w hennie barwnik ma zdolność wiązania się z keratyną włosa, efekty koloryzacji są trwałe. Henna wyraźnie poprawia kondycję włosów i chroni je przed uszkodzeniami i promieniowaniem UV. Skutecznie wzmacnia włosy i ogranicza ich wypadanie. Pomaga zwalczać łupież, łojotok i podrażnienia skóry głowy. Henna Pole Henny nie zawiera chemicznych dodatków ani ziołowych domieszek. Zawartość barwnika jest wyjątkowo wysoka i oznacza się ją przy każdym zbiorze. Wybierając ten produkt masz pewność, że Twoje włosy podczas koloryzacji są całkowicie bezpieczne. Jedno użycie henny sprawi, że prawdopodobnie już nie będziesz chciała wrócić do chemicznej koloryzacji. Koloryzacja henną to piękny, trwały, błyszczący kolor i wzmocnienie włosów.
Poznaj potęgę natury, kup hennę Pole Henny w Krakowie lub wybierz wysyłkę, także zagraniczną.

Jak stosować hennę – zanim przystąpisz do nałożenia henny Pole Henny

Hennę można stosować solo lub z dodatkiem innych ziół koloryzujących/kondycjonujących. Niezależnie od wybranej opcji schemat postępowania jest taki sam (w przypadku mieszanki hennę lepiej odstawić osobno, gdyż inne zioła mogą negatywnie wpływać na uwalnianie się barwnika). Jeśli henna/hennowa mieszanka aplikowana jest pierwszy raz, najlepiej najpierw zrobić próbę uczuleniową (nanieść odrobinę pasty na fragment skóry i odczekać. Jeśli nie wystąpi świąd/wysypka, można aplikować pastę na włosy). Przed pierwszym nałożeniem pasty na jasne włosy, warto najpierw zrobić test koloru na małym pasemku.

Przygotowanie włosów do hennowania

Przed nałożeniem henny należy dokładnie umyć włosy. Dobrze, żeby szampon zawierał silne detergenty. Niewskazane są z kolei silikony, quaternium i jego pochodne oraz substancje filmotwórcze. Włosy należy oczyścić z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków, które mogłyby przeszkadzać wiązaniu się barwnika z keratyną włosa. Jeżeli masz twardą wodę, a szampon, którym umyłaś włosy przed nałożeniem mieszanki nie zawierał Tetrasodium EDTA lub Disodium EDTA, możesz dodatkowo wykonać chelatowanie włosów przy pomocy własnoręcznie wykonanej maski chelatującej, która pozwoli usunąć nadbudowujące się na włosach osady mineralne (zmniejszają one trwałość efektów hennowania). Najprostszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w szampon z EDTA (na potrzeby hennowania).

Przygotowanie henny Pole Henny

Sproszkowaną hennę najlepiej mieszać z przegotowaną/destylowaną wodą o temperaturze ok 50-60 stopni C. Należy dodać dodatek zakwaszający (henna lubi kwaśne pH). Rozrobiona pasta ma mieć konsystencję gęstej śmietany. Pastę należy odłożyć w ciepłe miejsce (zabezpieczyć przed szybkim ostygnięciem) na 12-24 godziny. Po tym czasie pasta jest gotowa do nałożenia. Można dołożyć dodatki podbijające kolor lub połączyć hennę z innymi, uprzednio przygotowanymi ziołami. Przed nałożeniem henny zabezpiecz czoło i uszy przed zafarbowaniem (nałóż tłusty krem).

Hennę najlepiej nakładać na świeżo umyte, odsączone włosy. Zabezpieczyć folią ochronną i czepkiem/czapką, która pomoże utrzymać temperaturę. Czas trzymania henny na głowie do od 2 godzin wzwyż (w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać; im dłużej tym efekt jest bardziej intensywny). Po tym czasie należy zmyć papkę z włosów. Najlepiej najpierw zanurzyć głowę w misce z wodą (syrenkowanie). Można wymienić wodę w misce 2-3 razy, wtedy łatwiej będzie usunąć pozostałości ziół z włosów. Po zabiegu hennowania najlepiej wstrzymać się od mycia włosów i nakładania na nie kosmetyków przez najbliższe 48 godzin. Dzięki temu efekt będzie bardziej długotrwały, a kolor zdąży się należycie utlenić i utrwalić (delikatnie ściemnieje).