Henna Indygo, czarna henna z niebieską poświatą

Pole Henny – indygo

26 zł

Indygo Pole Henny to sproszkowane ziele indygowca barwierskiego (Indigofera tinctoria).

Indygo barwi włosy na kolor czarny lub kruczoczarny (czarny z niebieską poświatą). Indygo służy także do uzyskiwania chłodnych brązów (podczas podczas jedno- lub dwuetapowej koloryzacji). Indygo nadaje włosom piękny, wielowymiarowy kolor i zmysłowy blask. Indygo głęboko odżywia włosy oraz wyraźnie poprawia ich kondycję.
Sposób zmielenia ułatwia aplikację na włosy.

Jak stosować indygo – zanim przystąpisz do nałożenia indyga Pole Henny

Jeśli pierwszy raz aplikujesz indygo, najlepiej najpierw zrób próbę uczuleniową (nanieś odrobinę pasty na fragment skóry i odczekaj. Jeśli nie wystąpi świąd/wysypka, można aplikować pastę na włosy). Przed pierwszym nałożeniem pasty warto najpierw zrobić test koloru na małym pasemku. Indyga nie wolno rozjaśniać chemicznie, gdyż może dać efekt zielonych włosów. Przed nałożeniem indyga w celu uzyskania brązu lub czerni warto dobrze przemyśleć tę decyzję. Koloryzacja przy użyciu indyga raczej wyklucza dodatki o niskim pH, (w odróżnieniu od henny i cassii) barwnik indyga może ulec dezaktywacji w niekorzystnym środowisku.

Przygotowanie włosów do nałożenia indyga

Włosy najlepiej umyć szamponem z mocnym detergentem. Najlepiej wybrać szampon zawierający EDTA. Jeśli szampon nie zawiera EDTA, a woda w kranie jest twarda, warto wykonać domową maskę chelatującą, która pomoże zdjąć z włosów osad mineralny. Po umyciu należy odsączyć włosy z nadmiaru wody, nie nakładać żadnych odżywek.

Przygotowanie indyga Pola Henny

W celu uzyskania czerni:

Zmieszaj indygo z letnią wodą (przegotowaną lub destylowaną) w takiej proporcji, by utworzyła pastę o konsystencji gęstej śmietany. Dodaj szczyptę soli i nałóż na włosy. Opcjonalnie można dołożyć łyżkę henny (korzystnie wpływa na trwałość koloru). Przed nałożeniem indyga zabezpiecz czoło i uszy przed zafarbowaniem (nałóż tłusty krem).Indygo powinno pozostać na włosach przez minimum godzinę. Spłucz dokładnie papkę. Wstrzymaj się od mycia włosów szamponem i nakładania na nie kosmetyków przez najbliższe 24 godziny. Dłuższy czas aplikacji nadaje głębię koloru. Indygo nałóż na włosy zaraz po rozrobieniu. Pamiętaj, by nie dodawać do indyga kwaśnych dodatków.

W celu uzyskania brązu:

Należy przygotować hennę jak zwykle). Do odstanej henny tuż przed farbowaniem należy dodać indygo. Dokładnie wymieszać i nałożyć na całą długość włosów. Stosunek 1 część indygo na 3 części henny da średni brąz. Stosunek 1:1 da chłodny, ciemny brąz. Proporcje można dowolnie zmieniać. Im więcej indygo w mieszance, tym kolor ciemniejszy, a odcień chłodniejszy. Mieszankę należy dokładnie spłukać. Nie myć włosów i nie nakładać na włosy kosmetyków przez najbliższe 24-48 h.

W celu uzyskania brązu w procesie farbowania dwuetapowego (na włosach rozjaśnianych lub siwych)

Dwuetapowe farbowanie dedykowane jest przede wszystkim osobom o włosach rozjaśnianych lub siwych. Ma na celu równomierne pokrycie włosów kolorem oraz uniknięcie zielonkawego odcienia włosów, który często pojawia się na rozjaśnianych chemicznie włosach, na które nałożono bezpośrednio indygo (bez podkładu z henny). Przygotuj i nałóż hennę jak zwykle (przepis na przygotowanie henny). Po ok. 4 dniach przygotuj i nałóż czyste indygo (przepis na przygotowanie indygo). Unikaj mycia włosów i nakładania na nie wszelkiego typu kosmetyków przez 24-48 godzin po każdorazowym nałożeniu ziół.