Henna cassia, kasja, henna bezbarwna

Pole Henny – cassia (kasja)

26 zł

Cassia (kasja) Pole Henny to produkt do naturalnej pielęgnacji i koloryzacji włosów. Surowiec, Cassia Obovata, pochodzi z indyjskiej stolicy henny, Rajasthanu. Cassia Pole Henny jest całkowicie naturalna, nie zawiera domieszek innych ziół ani chemicznych dodatków.

Sproszkowane liście radżastańskiej cassii pogrubiają i kondycjonują włosy. Miałki proszek po rozrobieniu z wodą tworzy odżywkę, która intensywnie pielęgnuje włosy. Efekt pogrubienia, nabłyszczenia i wzmocnienia włosów jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu. Cassia ma delikatne właściwości koloryzujące – jasnym włosom nadaje złote refleksy, ciemnym – cieplejsze tony. Cassia może być używana w koloryzujących mieszankach ziołowych lub sama. Cassia pomaga wygładzić i nabłyszczyć włosy, poprawia ich teksturę, pogrubia i dodaje włosom objętości. Włosy stają się wyraźnie grubsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Cassia Pole Henny nie rozjaśnia włosów. Jest całkowicie bezpieczna, może być stosowana także prze kobiety w ciąży. Cassia Pole Henny to najlepszy sposób na szybką poprawę kondycji i pogrubienie włosów. Zawarty w cassii barwnik wiąże się z keratyną włosa, dzięki czemu efekt pogrubienia jest długotrwały. Dodatkowo maseczka z casii koi podrażnienia skóry głowy, działa odżywczo, przeciwłupieżowo i widocznie zmniejsza wypadanie włosów. Cassia sprawia, że włosy nabierają pięknych refleksów i blasku.

Jak stosować cassię – zanim przystąpisz do nałożenia cassii Pole Henny

Cassię można stosować solo lub z dodatkiem innych ziół koloryzujących/kondycjonujących. Niezależnie od wybranej opcji schemat postępowania jest taki sam (w przypadku mieszanki cassię lepiej odstawić osobno). Jeśli cassia aplikowana jest pierwszy raz, najlepiej najpierw zrobić próbę uczuleniową (nanieść odrobinę pasty na fragment skóry i odczekać. Jeśli nie wystąpi świąd/wysypka, można aplikować pastę na włosy). Przed pierwszym nałożeniem pasty na jasne włosy, warto najpierw zrobić test koloru na małym pasemku.

Przygotowanie włosów do cassiowania

Przed nałożeniem cassi należy dokładnie umyć włosy. Dobrze, żeby szampon zawierał silne detergenty. Niewskazane są z kolei silikony, quaternium i jego pochodne oraz substancje filmotwórcze. Włosy należy oczyścić z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków, które mogłyby przeszkadzać wiązaniu się barwnika z keratyną włosa. Jeżeli masz twardą wodę, a szampon, którym umyłaś włosy przed nałożeniem mieszanki nie zawierał Tetrasodium EDTA lub Disodium EDTA, możesz dodatkowo wykonać chelatowanie włosów przy pomocy własnoręcznie wykonanej maski chelatującej, która pozwoli usunąć nadbudowujące się na włosach osady mineralne (zmniejszają one trwałość efektów cassiowania). Najprostszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w szampon z EDTA (na potrzeby cassiowania/hennowania).

Przygotowanie cassii Pole Henny

Sproszkowaną cassię najlepiej mieszać z przegotowaną/destylowaną wodą o temperaturze ok 50-60 stopni C. Należy dodać dodatek zakwaszający (cassia lubi kwaśne pH). Rozrobiona pasta ma mieć konsystencję gęstej śmietany. Pastę należy odłożyć w ciepłe miejsce (zabezpieczyć przed szybkim ostygnięciem) na 12-24 godziny. Po tym czasie pasta jest gotowa do nałożenia. Można dołożyć dodatki podbijające kolor lub połączyć cassię z hennową mieszanką.

Cassię najlepiej nakładać na świeżo umyte, odsączone włosy. Zabezpieczyć folią ochronną i czepkiem/czapką, która pomoże utrzymać temperaturę. Czas trzymania cassii na głowie to od 2 godzin wzwyż (w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać). Po tym czasie należy zmyć papkę z włosów. Najlepiej najpierw zanurzyć głowę w misce z wodą. Można wymienić wodę w misce 2-3 razy, wtedy łatwiej będzie usunąć pozostałości ziół z włosów. Po zabiegu cassiowania dobrze jest wstrzymać się od mycia włosów i nakładania na nie kosmetyków przez najbliższe 48 godzin. Dzięki temu efekt będzie bardziej długotrwały.