Pole Henny – czarny Kalonji

Pole Henny – czarna Kalonji

26 zł

W skład mieszanki Kalonji wchodzą sproszkowane liście inygo i henny. Kalonji barwi włosy na kolor głębokiej, aksamitnej czerni.

Kalonji nadaje włosom odcień głębokiej, wyrazistej czerni, która doda uroku każdej, lubującej się w ciemnych kolorach kobiecie. Ziołowa mieszanka ogranicza wypadanie włosów, działa tonizująco na skórę głowy, zmniejsza przetłuszczanie się włosów i nadaje włosom hipnotyzujący połysk. Włosy po koloryzacji są jedwabiste, lśniące i pełne objętości. Włosy są chronione przed promieniami UV i zyskują odporność na uszkodzenia mechaniczne. Mieszanka pogrubia kazdy włos z osobna, otulając go warstwą ochronną. Włosy stają się wyraźnie grubsze i bardziej zdyscyplinowane. Efekt farbowania mieszanką Kalonji jest trwały. Zioła są dobrze zmielone, bogate w barwnik i łatwe do przygotowania oraz nałożenia w domu. Zioła (indygo oraz henna) są osobno spakowane w woreczki zabezpieczające przed dostępem wilgoci i światła, który umożliwia powtórne wykorzystanie ziół.

Przygotowanie włosów do hennowania

Przed nałożeniem mieszanki należy dokładnie umyć włosy. Dobrze, żeby szampon zawierał silne detergenty. Niewskazane są z kolei silikony, quaternium i jego pochodne oraz substancje filmotwórcze. Włosy należy oczyścić z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków, które mogłyby przeszkadzać wiązaniu się barwnika z keratyną włosa. Jeżeli masz twardą wodę, a szampon, którym umyłaś włosy przed nałożeniem mieszanki nie zawierał Tetrasodium EDTA lub Disodium EDTA, możesz dodatkowo wykonać chelatowanie włosów przy pomocy własnoręcznie wykonanej maski chelatującej, która pozwoli usunąć nadbudowujące się na włosach osady mineralne (zmniejszają one trwałość efektów hennowania). Najprostszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w szampon z EDTA (na potrzeby hennowania).

Pole Henny – przygotowanie Kalonji (czarna)

Przygotuj zioła.

Zawartość torebki z henną przesyp do miseczki i połącz z ok. 80 ml wody o temperaturze ok. 50-60 stopni. Zioła można zakwasić. Mieszaj do uzyskania gęstej pasty. Przykryj i odłóż w ciepłe miejsce na minimum 6 godzin. Nałóż na włosy. Po minimum 2 godzinach spłucz zioła letnią wodą. Po ok. 24 godzinach można nałożyć indygo (hennowanie dwuetapowe).

Indygo połącz z ok. 150 ml chłodnej wody bezpośrednio przed koloryzacją. Nie zakwaszaj, nie podgrzewaj ani nie odstawiaj tego zioła. Dla uzyskania lepszego efektu możnesz dodać odrobinę soli. Po uzyskaniu gęstej pasty nałóż na włosy. Trzymaj 1-2 godziny i spłucz wodą. Powstrzymaj się od mycia włosów przez najbliższe 48 godzin.
Wpływ na efekt farbowania mają: kolor i kondycja włosów, wcześniejsze farbowania, czas trzymania na włosach i sposób przygotowania mieszanki.