Pole Henny – złoty rudy Javitri

26 zł

W skład mieszanki Javitri wchodzą wyłącznie najwyższej jakości indyjska henna i cassia. Javitri czaruje na włosach ogniste, złote, intensywne, drapieżne rudości, kolor kwiatu muszkatołowego.

Javitri nadaje włosom odcień drapieżnej, słonecznej, złotej, ognistej rudości. W wielobarwnych refleksach fantastycznie igrają promienie słońca, nadając fryzurze wielowymiarowy kolor. Zioła organiczają ilość wypadających włosów, tonizują skórę głowy i zmniejszają przetłuszczanie się włosów. Włosy po koloryzacji przy odrobinie świadomej pielęgnacji uzyskują efekt tafli, a słońce wydobywa z włosów ogniste tony. Włosy są chronione przed promieniami UV i zyskują odporność na uszkodzenia mechaniczne. Henna skutecznie zwiększa objętość włosów i pogrubia je. Koloryzacja mieszanką Javitri jest trwała. Zioła są dobrze zmielone, bogate w barwnik i łatwe do przygotowania oraz nałożenia w domu. Zioła (henna oraz cassia) są spakowane w woreczek zabezpieczający przed dostępem wilgoci i światła, który umożliwia powtórne wykorzystanie ziół.

Przygotowanie włosów do hennowania

Przed nałożeniem mieszanki należy dokładnie umyć włosy. Dobrze, żeby szampon zawierał silne detergenty. Niewskazane są z kolei silikony, quaternium i jego pochodne oraz substancje filmotwórcze. Włosy należy oczyścić z zanieczyszczeń i resztek kosmetyków, które mogłyby przeszkadzać wiązaniu się barwnika z keratyną włosa. Jeżeli masz twardą wodę, a szampon, którym umyłaś włosy przed nałożeniem mieszanki nie zawierał Tetrasodium EDTA lub Disodium EDTA, możesz dodatkowo wykonać chelatowanie włosów przy pomocy własnoręcznie wykonanej maski chelatującej, która pozwoli usunąć nadbudowujące się na włosach osady mineralne (zmniejszają one trwałość efektów hennowania). Najprostszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w szampon z EDTA (na potrzeby hennowania).

Pole Henny – przygotowanie Javitri (złotego rudego)

Hennę należy przesypać do miseczki i zmieszać z ok. 230 ml przegotowanej, ostudzonej do temperatury ok. 50-60 stopni wodą. Po dokładnym wymieszaniu i uzyskaniu konsystencji gęstej śmietany, ziółka najlepiej przykryć i odstawić w ciepłe miejsce do utlenienia się barwnika. 6 godzin powinno wystarczyć. Trzymamy na włosach co najmniej 2 godziny. Dokładnie spłukujemy wodą.
Staramy się nie myć włosów przez najbliższe 48 godzin.
Na efekt farbowania wpływ ma: wyjściowy kolor włosów, kondycja włosów, poprzednie koloryzacje, skłonność włosów do wiązania barwnika, przygotowanie mieszanki, czas trzymania ziół na włosach.